عرضه کنسول PS5 Pro فقط برای بازی GTA 6 نیست

عرضه کنسول PS5 Pro فقط برای بازی GTA 6 نیست

علیرضا غلامی علیرضا غلامی
26 روز پیش

با اینکه گزارش‌ها اخیر نشان می‌دهد کنسول پلی استیشن 5 پرو در اجرای بازی GTA 6 فوق‌العاده خواهد بود، سایت polygon براین باور است که دلایل بیشتری  برای عرضه‌ی این کنسول وجود دارد که اکثر کاربران از آن ها بی‌اطلاع هستند.

شواهدی که اخیرا منتشر شده بیانگر آن است که سونی درحال آماده شدن برای عرضه یک کنسول قوی‌تر از پلی استیشن 5 است. تحلیلگران با اطمینان بالا پیش‌بینی کرده‌اند که کنسول جدید سونی  تا پایان سال 2024 عرضه خواهد شد. درحالی که مجموعه‌ای از اطلاعات مهم این کنسول فاش شده است، اسناد موجود نشان می‌دهد که سونی به توسعه‌دهندگان عناوین خود مشخصات دستگاه جدیدش را ارائه داده تا بازی‌ها برپایه آن ساخته شوند. این موضوع می‌تواند مرتبط به بازی GTA 6 نیز باشد.

استراتژی فوق به‌نظر می‌رسد که شبیه به‌چیزی باشد که سونی در دو کنسول قبلی خود آن‌را پیاده‌سازی کرده بود. هردو کنسول پلی استیشن 4 پرو و ایکس باکس سری ایکس با مشخصات سخت‌افزاری ارتقا یافته عرضه شدند. با این حال یک تفاوت اساسی در زمان عرضه کنسول‌ها وجود داشت که آن‌هم مربوط به‌سال عرضه کنسول‌ها بود که به‌ترتیب در سال‌های 2016 و 2017 عرضه شدند. بعد از آن سازندگان تلوزیون‌ها، به‌شدت تحت فشار کاربران قرار گرفتند تا روی ساخت و عرضه  نمایشگرهای 4K فعال باشند که توان اجرای این کیفیت را در محصولات خود ارائه دهند. 

با توجه به‌توضیحات فوق می‌توان گفت که دلایل بسیاری وجود داشته که پیش از عرضه کنسول PS5 Pro باید به‌آن اشاره داشت. یکی از مهم‌ترین آن‌ها نمایشگرهای 8K است زیرا درسال جاری محصولات بسیار محدودی وجود داشته که توان پردازش و ارائه خروجی با این کیفیت را داشته باشد. با این اوصاف برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که سونی به‌توسعه‌دهندگان گفته است که درتلاش است تا کیفیت 8K را به PS5 Pro بیاورد اما هیچ تضمینی در اجرای آن نیست.

برچسب ها: پلی استیشن 5 پرو, GTA 6
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.