معرفی بازی Battlefield 2042

معرفی بازی Battlefield 2042

محمدجواد عبداللهی‌ پور محمدجواد عبداللهی‌ پور
2 سال و 17 روز پیش

بازی Battlefield 2042 آخرین ساخته استودیو DICE در سری Battlefield است که داستان و ماجرای این سری محبوب را پس از چندین سال، دوباره به آینده برده است.

همانطور که از نامش پیداست بازی Battlefield 2042 در سال 2042 میلادی جریان دارد و در زمینه داستان، ماجرایی را در آینده نزدیک دنبال می‌کند. سازندگان بازی Battlefield 2042 در استودیو DICE با قراردادن بازی در آینده‌ای نزدیک توانسته‌اند از عناصر خاصی درون بازی بهره ببرند.

بازی Battlefield 2042 برخلاف سایر عناوین سری، از یک بخش داستانی مجزا بهره نخواهد برد و عنوانی تمام آنلاین و البته سرویس محور به حساب خواهد آمد، اما این به معنی نداشتن یک پیش داستان مناسب برای بازی نیست. همانطور که اشاره کردیم، داستان بازی در سال 2042 رخ خواهد داد و شاهد هستیم که در دنیای بازی Battlefield 2042 زندگی انسان‌ها دچار تغییرات بسیاری شده است. طبق ماجرا، در اثر افزایش قابل توجه شمار بلایای طبیعی در جهان، بسیاری از کشور‌ها و حکومت‌ها از هم پاشیده شده‌اند و میلیون‌ها نفر در جهان بدون داشتن ملیت رها شده‌اند که آن‌ها را No Pats (بی‌ملیت) می‌نامند. در این میان دو ابرقدرت جهان، یعنی کشور روسیه و کشور آمریکا هنوز پابرجا هستند و به دلیل وجود بلایای طبیعی و کمبود منابع، بر سر منابع و فتح نقاط استراتژیک جهان، با یکدیگر در مبارزه به سر می‌برند. در این میان ما به عنوان بازیکن، در هر دست از بازی، در نقش افراد بی‌ملیت به یکی از این جناح‌ها ملحق خواهیم شد و به مبارزه خواهیم پرداخت. بدین ترتیب به طور کلی دو ارتش روسیه و ارتش آمریکا در بازی وجود خواهد داشت.

 

پیش‌تر در دو نسخه اخیر سری Battlefield شاهد تمرکز داستان روی وقایع تاریخی جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم بودیم و همانطور که می‌دانید در این دو بازی، سلاح‌های شبیه‌سازی شده، وسایل نقلیه و ارتش‌های واقعی وجود داشتند. اما اینبار در بازی Battlefield 2042 با قراردادن جریان بازی در آینده‌ای نزدیک شاهد هستیم که سازندگان از بسیاری اید‌ه‌های ساخته نشده ارتشی مانند طرح‌های مفهومی وسایل نقلیه و سلاح‌ها استفاده کرده‌اند. به این نحو در بازی Battlefield 2042 شاهد جنگ افزاری کاملا نو هستیم که چندان غیر منطقی به نظر نمی‌رسد.

 

بسیاری از سلاح‌ها در بازی Battlefield 2042 نمونه‌ای پیشرفته از سلاح‌های جنگی حال حاضر هستند. این مسئله برای وسایل نقلیه و امکاناتی که در اختیار سربازان قرار دارد نیز صدق می‌کند. همچنین جالب است بدانید که در این عنوان قابلیت درخواست ربات‌های جنگنده را نیز خواهید داشت. این ربات‌ها درست مانند تانک‌ها از آسمان به وسیله بالون برایتان فرستاده خواهند شد.

درست مانند دو عنوان قبلی سری، در بازی Battlefield 2042 نیز حالت کلاس بندی وجود دارد، اما اینبار با تفاوت‌هایی بیشتر! با گرایش سری Battlefield در این نسخه به سمت رویس محور شدن، شاهد هستیم که بازی با اضافه کردن سربازان متخصص، شباهت‌هایی به عناوینی مانند بازی OverWatch و یا بازی Apex Legends پیدا کرده است. به این‌صورت که 10 سرباز متخصص خاص به عنوان قهرمانان در بازی وجود خواهند داشت، که می‌توانید آن‌ها را انتخاب کرده و به بازی کردن بپردازید. هر کدام از این سربازان متخصص در بازی قابلیت‌هایی ویژه دارند. برای مثال یکی از سربازان می‌تواند با لباس پرواز، مسیر طولانی‌ای را پرواز کند، دیگری می‌تواند با استفاده از یک غلاب، به برخی بخش‌های نقشه که سایر افراد نمی‌توانند بروند، جا‌به‌جا شود. از سایر قابلیت‌های کاراکتر‌‌ها، می‌توان به استفاده از تورت (دستگاه تیرانداز خودکار) و یا استفاده از سلاحی خاص برای بهبود بخشیدن یاران، نام برد. برای مطالعه قابلیت‌های دقیق سربازان متخصص در بازی Battlefield 2042 اینجا کلیک کنید.

 

این در حالی است که حالا در بازی Battlefield 2042 پس از انتخاب قهرمان، می‌توانید نوع سلاحی که دوست دارید را نیز انتخاب کنید. با این وضعیت، برای مثال می‌توانید یک تک‌تیرانداز باشید که می‌تواند به یارانش سلامتی دهد.

 

به طور کلی حالت شخصی سازی در گیم پلی بازی Battlefield 2042 بسیار پیشرفته شده است، همچنین می‌توانید در بازی بدون خارج شدن از حالت گیم‌پلی، برای سلاح‌هایتان دوربین بگذارید، خشابشان را تغییر دهید و یا صداخفه‌کن نصب کنید.

 

اما مهم‌ترین ارتقایی که بازی Battlefield 2042 نسبت به سایر عناوین سری به خود دیده است، نقشه‌‌های وسیع است. در این بازی 13 نقشه بسیار بزرگ وجود دارد که می‌توانید به صورت آزادانه در آن‌ها گشت و گذار کنید و به مبارزه با گروه دشمنان بپردازید.

بازی Battlefield 2042 یک عنوان سرویس محور است و درست مانند تمامی این عناوین به صورت فصلی شاهد افزوده شدن محتویات جدید خواهید بود. طبق برنامه‌ریزی‌های سازندگان در استودیو DICE، این بازی به صورت فصلی، آیتم‌های جدید، سلاح‌ها و وسایل نقلیه تازه، اسکین‌های منحصر به فرد، سربازان متخصص جدید و البته نقشه‌های تازه دریافت خواهد کرد.

 

بازی Battlefield 2042 یک عنوان بین نسلی است و همانطور که مشخص است، تفاوت‌هایی را در نسل قبل و نسل جدید خواهد داشت. همانطور که اشاره کردیم، نقشه‌های وسیعی در بازی وجود خواهند داشت که بازیکنان بازی روی کنسول‌های نسل قبل تنها به بخشی از آن‌ها دسترسی خواهند داشت، این در حالی است که بازی روی کنسول‌های نسل جدید از 128 بازیکن به صورت همزمان پشتیبانی می‌کند و این رقم در نسل قبل نصف خواهد شد. همچنین در ظاهر و گرافیک بازی نیز شاهد ضعف‌هایی خاص در نسل قبل خواهیم بود.

 

با بزرگ‌تر شدن نقشه‌ها در بازی و اضافه شدن قابلیت‌‌های خاص برای بازیکنان، شاهد سهولت در جابه‌جایی در نقشه‌های بزرگ بازی هستیم و این عنصر در شکل گیری هرج و مرجی که سازندگان قصد نمایشش را دارند، بسیار مؤثر واقع شده است. اما این مسئله باعث نشده تا سازندگان در استودیو DICE کم‌کاری کنند. اگر قرار است طبق داستان بلایای طبیعی وجود داشته باشد، در گیم‌پلی هم وجود خواهد داشت.

 

در جریان مبارزات ممکن است هرگاه شاهد شکل‌گیری یک گردباد عظیم باشید که هر کس و هرچیزی که سر راهش باشد را از بین خوهد برد. در این میان شما با استفاده از قابلیت‌هایتان می‌توانید از این گردباد به سود خود استفاده کنید و سفری سریع‌تر در محیط بازی داشته باشید.

 

به طور کلی گیم‌پلی بازی Battlefield 2042 بسیار سریع‌تر از دو نسخه قبلی شده است و شباهت‌های بسیار زیادی به بازی Battlefield 4 دارد.

از جمله امکاناتی که به بازی Battlefield 2042 بازگشته‌اند، چالش‌ها و مدال‌های افتخار است که با انجام برخی کار‌‌های خاص در بین مبارزات به دست خواهید آورد. درست مانند بازی Battlefield 4 در این عنوان هم یک شناسنامه مخصوص به خود دارید که می‌توانید آن را با مدال‌های افتخارتان تزیین کنید تا پس از کشتن هر بازیکن، شناسنامه‌تان به طرف مقابل نمایش داده شود.

 

سازندگان با توسعه بازی Battlefield 2042 قصد داشتند تا به حس و حالی که بازیکنان نسبت به سری Battlefield دارند را پر و بال بدهند، بنابراین در این بازی می‌توانید کار‌های دیوانه‌وار بسیاری انجام دهید که حالا با قابلیت‌های خاص و تازه بسیار جذاب‌تر نیز شده‌اند.

 

یک بازی سرویس محور بدون خرید‌های درون برنامه‌ای ممکن نخواهد بود، بنابراین در بازی Battlefield 2042 نیز شاهد وجود خرید‌‌های درون برنامه‌ای خواهیم بود که مختص به آیتم‌های تزئیینی هستند. اما برای اینکه بتوانید در این بازی اسکین‌های جدید به دست بیاورید نیازی به خرید نخواهید داشت، بازی تا سطح 100 به شما پاداش و XP خواهد داد، همچنین می‌توانید با انجام چالش‌ها نیز پاداش‌هایی منحصر به فرد به دست بیاورید.

 

در آخر نیز بهتر است به ماد‌های بازی بپردازیم، بازی Battlefield 2042 چنیدن ماد متفاوت بازی خواهد داشت. یکی از این ماد‌ها که با نام All Out Warfare شناخته می‌شود، تمامی حالت‌های مبارزه کلاسیک سری Battlefield را شما خواهد شد. در این ماد شاهد سبک‌های مبارزه Conquest، breakthrough، Rush و چندین حالت دیگر هستیم که در تمامی عناوین سری Battlefield وجود دارند.

 

ماد دیگری که توسط استودیو ریپل افکت ساخته شده است، ماد Battlefield PORTAL است. در این ماد شاهد نسخه ریمستر شده تمامی سلاح‌ها، لباس‌ها، وسایل نقلیه و برخی از مهم‌ترین نقشه‌های سری Battlefield هستیم. این ماد به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با ادغام تمامی این عناصر، یک دست بازی دیوانه‌وار و نامتعادل را تجربه کنند.

اما جذاب‌ترین ماد بازی که شباهت‌هایی به سبک بتل‌رویال دارد، ماد Hazard Zone خواهد بود. در این ماد بازیکنان به گروه‌های چهار نفره تقسیم خواهند شد و باید برای به دست آوردن یک چیپست در محیط بازی با سایر گروه‌ها و بازیکنان بجنگند، این در حالی است که دشمنانی به صورت هوش مصنوعی نیز در محیط حضور خواهند داشت.

 

جالب است بدانید که با موفقیت در هر دست از ماد Hazard Zone، واحد پولی خاص به دست خواهید آورد که می‌توانید ب استفاده از آن، تجهیزاتی جدید مختص به ماد Hazard Zone را در بازی خریداری کنید.

 

بازی Battlefield 2042 با سه نسخه به صورت زیر عرضه شده است:

  • Battlefield™ 2042 (69.99$)
  • Buy Battlefield™ 2042 Gold Edition (99.99$)
  • Buy Battlefield™ 2042 Ultimate Edition (119.99$)

 

نظر شما در رابطه با بازی Battlefield 2042 چیست؟

 
برچسب ها: Battlefield 2042
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.