راهنمای بازی Battlefield 2042: پرواز با جت‌های جنگنده

راهنمای بازی Battlefield 2042: پرواز با جت‌های جنگنده

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 سال و 3 ماه پیش

مهارت در پرواز با جت‌های جنگی همیشه در دسته سخت‌ترین فعالیت‌ها در سری بازی Battlefield بوده و با توجه به این‌که پیدا کردن یک جت جنگنده یکی از سخت‌ترین کارها در این مجموعه است، بسیاری از بازیکنان فرصتی برای کسب مهارت در پرواز با جنگنده‌های بازی Battlefield پیدا نمی‌کنند. به همین دلیل بهتر است که پیش از به‌دست آوردن یک جت جنگنده زیر و خم پرواز با آن‌ را بلد باشید تا حداکثر استفاده را از این فرصت کمیاب ببرید. در ادامه تمامی نکات مهم برای پرواز با جت‌های جنگنده را مشاهده می کنید.

 

کلیدهای کنترل جت را تنظیم کنید

کنترل راحت جت اصلی‌ترین ابزار شما برای برنده شدن نبرد‌ها خواهد بود و باید روی حرکت عمودی و افقی دماغه و بدنه جنگنده خود کاملا مسلط باشید. بازیکنان پلی استیشن و ایکس باکس در این مورد مشکل خاصی ندارند و نقشه کلی کنترل بازی در بهترین حالت خود قرار دارند. این مورد فقط می‌تواند بازیکنان کامپیوتر را با مشکل مواجه کند و به‌ همین دلیل در ادامه تنها کلیدهای پیشنهادی برای کنترل جت روی این پلتفرم را مشاهده می‌کنید.

-    افزایش سرعت: W
-    کاهش سرعت: S
-    انحراف افقی به راست: کلید → یا حرکت ماوس به سمت راست
-    انحراف افقی به چپ: کلید ← یا حرکت ماوس به سمت چپ
-    پرواز به پایین: کلید ↓ یا حرکت ماوس به پایین
-    پرواز به بالا: کلید ↑ یا حرکت ماوس به بالا
-    چرخش بدنه به راست: D
-    چرخش بدنه به چپ: A
-    شلیک: دکمه Space
-    ورود و خروج از جت: E
-    تغییر سلاح: F

در حالت عادی، انحراف و چرخش افقی با ماوس کنترل می‌شوند که به دلیل محدودیت حرکت دست و ماوس روی میز مشکل ساز می‌شود. به همین دلیل بهتر است که برای پرواز با جنگنده‌ها، کلیدهای پیشنهادی را در تنظیمات بازی وارد کنید و در بیشتر مواقع هر دو دست خود را روی کیبورد بگذارید. البته همچنان باید برای حرکات دقیق و ریز ماوس برای حرکت جنگنده کمک بگیرید.

 

لازم به ذکر است که با وجود این‌که کلیدهای جهت بالا و پایین در این لیست مستقیما به جهت حرکت شما اشاره می‌کنند، در بازی به صورت معکوس عمل می‌کنند. بازی Battlefield 2042 هم با پیروی از بسیاری از بازی‌ها از کنترل معکوس برای حرکت بالا و پایین جت‌ها استفاده کرده و اگر با کنترل جنگنده خود به این شکل مشکلی دارید می‌توانید در تنظیمات بازی حالت معکوس این کلیدها را غیرفعال کنید.

 

مطلب مرتبط: 

راهنمای بازی Battlefield 2042: برای تازه‌کارها

معرفی بازی Battlefield 2042

حالا که بهترین کلیدها برای کنترل جنگنده تنظیم شده‌اند، باید چهار نکته کلیدی را در مبارزات بازی در نظر داشته باشید.

 

تا می‌توانید تمرین کنید

برای تمرین بیشتر با جنگنده‌ها و کسب مهارت در پرواز با آن‌ها، بخش چند نفره بازی فرصت زیادی در اختیارتان قرار نمی‌دهد. برای تمرین با جنگنده‌ها بهتر است که در بخش All Out Warfare وارد حالت بازی تک‌نفره و Co-op شوید.

در این حالت بازیکن دیگری در نقشه حضور نخواهد داشت و تمامی دشمنان توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند. در این حالت دشمنان به سراغ وسایل نقلیه پروازی نمی‌روند و می‌توانید بدون مزاحمت سؤال آن‌ها شوید. بهتر است یا چتر نجات یا لباس بال‌دار همراه خود داشته باشید که خروج و ورود به جت در آسمان را هم امتحان کنید.

 

سریع‌تر حرکت کنید

برای حرکت به سمت چپ یا راست دو گزینه پیش روی شماست. یکی انحراف آرام است و دیگری، کمک گرفتن از چرخش بدنه جنگنده. برای انجام این کار کافی‌است جنگنده را به‌صورت عمودی و سمتی که می‌خواهید حرکت کنید، بچرخانید و به سمت بالا حرکت کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید به سمت راست بپیچید، باید جوری بچرخید که بالای جنگنده به سمت راست باشد تا با حرکت به بالا، به سمت راست حرکت کنید. منحرف کردن جت به سمت چپ و راست اصلا برای تعقیب و گریز سریع مناسب نیست و استفاده اصلی آن برای نشانه گیری و حرکات بسیار آرام و دقیق است.

 

در ارتفاع بالا پرواز کنید

پرواز در ارتفاع بالا همیشه گزینه‌های بیشتری پیش روی شما قرار می‌دهد. علاوه بر امن بودن نسبی آسمان‌، احتمال پایین برخورد با ساختمان‌ها و زیر نظر داشتن نقشه، برای حمله به بازیکنان روی زمین هم فرصت بیشتری برای نشانه‌گیری و تیر زدن خواهید داشت.

 

از توانایی‌های جنگنده خود استفاده کنید

در حال حاضر دو نوع جت جنگنده در بازی Battlefield 2042 وجود دارد. SU-57 Felon روسی و F-35E Panther آمریکایی. وجه تمایز مدل آمریکایی با Felon، توانایی معلق ماندن در هوا  پرواز به صورت عمودی (VTOL) است. این قابلیت برای مبارزه در ارتفاع بسیار پایین و دفاع یا حمله به اهداف هر بازی بسیار کاربردی است و می‌توانید از جنگنده خود به عنوان یک تانک پرنده سریع و البته آسیب پذیر استفاده کنید. پرواز عمودی با Felon روسی ممکن نیست، اما می‌توانید از سیستم تعمیر آن برای تعمیر جنگنده خود استفاده کنید. 

 

اگر نکته دیگری برای پرواز به جت‌های جنگنده بازی Battlefield 2042 در نظر دارید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

برچسب ها: Battlefield 2042, راهنمای بازی Battlefield 2042
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.