هفت نکته مهم در بازی Battlefield 2042 که باید بدانید

هفت نکته مهم در بازی Battlefield 2042 که باید بدانید

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 سال و 2 ماه و 25 روز پیش

پس از گذشت دو هفته از عرضه بازی Battlefield 2042، این بازی هنوز مشکلات فنی زیادی دارد و تا این‌جای کار اصلا در حد انتظارات ظاهر نشده است. تعداد بیشترین بازیکن همزمان این عنوان (در حال حاضر) حتی از بازی Farming Simulator 22 که یک شبیه‌ساز کشاورزی است هم کمتر است و تعداد نقدهای منفی کاربران برای بازی Battlefield 2042 در این مجموعه بی‌سابقه بوده است. با وجود تمامی این مشکلات، عده زیادی در حال تجربه و لذت بردن از این عنوان هستند. 


بعضی از مشکلات این بازی در هفته اول انتشار مستقیما روی تجربه بازیکن از گیم‌پلی تاثیر گذار بودند. برخی از این مشکلات، مانند استقامت بالا و حرکت عمودی هاورکرفت‌ها، برطرف شده‌اند و برخی دیگر با وجود دریافت آپدیت‌ هنوز هم تاثیر زیادی روی گیم‌پلی می‌گذارند. مشکلاتی که مانند تاکتیک‌های مبارزه و روش‌های خلاقانه برای پیشروی در بازی، روی نتیجه مبارزات موثرند. در ادامه به نکات مهم بازی Battlefield 2042 اشاره خواهیم کرد. اگرچه استفاده از برخی از آن‌ها برای پیروزی کار درستی به نظر نمی‌آید، اما حالا که عده زیادی از بازیکنان در حال بهره بردن از آن‌ها هستند، بهتر است شما هم از این نکات آگاه باشید. 

 

لباس بالدار

با انتخاب Sundance به عنوان متخصص خود در بازی، می‌توانید به این لباس دسترسی داشته باشید. استفاده از این لباس به ساده‌ترین شکل ممکن هم می‌تواند کاربردی و لذت‌ بخش باشد، اما راه‌های بهتری هم برای بهره‌برداری بیشتر از لباس بالدار وجود دارد. در ابتدا بهتر است بدانید که برای پرواز با این لباس نیازی نیست تا ارتفاع خیلی زیادی بالا بروید و تقریبا هر جسمی که فاصله‌اش از زمین بیشتر از دو متر باشد برای آغاز پرواز با لباس بالدار مناسب است. البته این ارتفاع کم برای آغاز پرواز فرصت زیادی برای شتاب گرفتن به شما نمی‌دهد، ولی در نقشه‌های مسطحی مانند Hourglass می‌توانید به سرعت از روی یک کامیون به دیگری پرواز کنید و با تکرار این کار سرعت بسیار بالاتری نسبت به پرواز یکپارچه داشته باشید.


یکی دیگر از ویژگی‌های لباس پرنده، امکان باز و بسته کردن آن روی هواست. با استفاده از این ویژگی می توانید در ارتفاع بالا لباس خود را ببندید و کنترل سلاح و تجهیزات‌تان را داشته باشید. بستن لباس پرنده، پرتاب C5 روی تانک، و باز کردن دوباره لباس پرنده یکی از کارهایی است که اگر در انجام آن ماهر شوید می‌توانید به راحتی از شر وسایل نقلیه آزار دهنده دشمنان خلاص شوید. برای انجام این کار بهتر است که سعی کنید از پشت تانک‌ها به سمت‌شان پرواز کنید تا احتمال لو رفتن مسیر پروازتان پایین‌تر بیاید.

 

مطلب مرتبط: راهنمای بازی Battlefield 2042: پرواز با جت‌های جنگنده

 

بهترین سلاح

در حال حاضر حدود 20 اسلحه در بازی وجود دارد که اصلا تعداد بالایی محسوب نمی‌شود. البته همین تعداد کم هم تعادل خوبی ندارند و تقریبا هیچ سلاحی در بازی به صورت منطقی طراحی نشده است. در این میان چند سلاح انگشت شمار هستند که به سرعت به انتخاب اول بازیکنان این عنوان تبدیل شدند و تقریبا همه بازیکنان از آن‌ها استفاده می‌کنند. البته به دلیل قدرت زیاد این سلاح‌ها و طراحی بد دیگر سلاح‌ها (در حال حاضر) انتخاب دیگری هم وجود ندارد. بسیاری از AR ها حتی مناسب نبردهای نسبتا دور برد نیستند و حتی در مقابل SMG ها هم کم می‌آورند. یکی از این SMGها، PP-29 است که با خشاب بزرگ، سرعت شلیک بالا و دقت زیادی که دارد به‌سرعت به انتخاب اول بازیکنان تبدیل شد. با وجود این‌که PP-29 به سرعت در آپدیت‌های بازی تضعیف شد، این سلاح همچنان نسبت به بسیاری از سلاح‌های بازی برتری دارد. PP-29 در رنک 18 بازی در دسترس قرار می‌گیرد.


دیگر سلاح قدرتمند بازی، SVK است. یک DMR قدرمند که برای شلیک از فواصل دور طراحی شده و تنها با دو تیر دشمنان را از پا در می‌آورد. این سلاح مانند PP-29 یک سلاح همه‌کاره و بسیار قدرتمند نیست، اما بهترین سلاح دوربرد بازی محسوب می‌شود که مانند یک سلاح دوربین‌دار کلاسیک قدرت شلیک بالایی دارد.

 

C5 و پهپاد

تانک‌ها در این بازی یکی از آزاردهنده‌ترین تجهیزات دشمن محسوب می‌شوند که حتی با چندین شلیک RPG هم منفجر نمی‌شوند. البته یک راه ساده و سریع برای از بین بردن آن ها وجود دارد. تنها کافیست که متخصص Casper را انتخاب کنید و چند C5 روی درون او بی‌اندازید. پهپادها اصلا اهداف آسانی نیستند و تانک‌ها (و حتی بازیکنان پیاده) معمولا نمی‌توانند به‌ راحتی به آن‌ها شلیک کنند. اگر از زاویه درست به تانک نزدیک شوید، حتی متوجه حرکت پهپادتان هم نمی‌شود و می‌توانید به راحتی با انفجار C5 از راه دور چند بازیکن را به همراه تانک منفجر کنید.

 

سگ‌های رباتیک

همان‌طور که در نکته قبلی اشاره کردیم، پهپادها اهداف کوچکی هستند که شلیک کردن بهشان کار ساده‌ای نیست. راحت‌ترین راه از بین بردن پهپادها، استفاده از سگ‌های رباتیک است. این سگ‌ها معمولا دست کم گرفته می‌شوند اما استفاده از آن‌ها می‌تواند به صورت خودکار جلوی بسیاری از حملات تاکتیکی دشمن را بگیرد.

 

سنسور حرکتی

دسترسی به سلاح‌ و تجهیزات بهتر در بازی تنها از طریق کسب XP و بالا بردن سطح امکان‌پذیر است. راه‌های مختلفی در بخش تک‌نفره و چند نفره برای به‌دست آوردن XP وجود دارد، اما محدودیت آن در بخش تک‌نفره و سختی کسب XP در بخش چند نفره راه پیشرفت بازیکنان را سخت کرده است. در حال حاضر ساده‌ترین راه کسب XP در بخش چندنفره استفاده از سنسور حرکتی است. این سنسورها که محل قرارگیری دشمنان را به شما و هم‌تیمی‌ها نشان می‌دهند و شعاع تشخیص نسبتا بالایی هم دارند. این نارنجک‌ها در حالت بازی Breakthrough که سرعت مبارزات بسیار بالاست بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهند. کافیست یکی از این نارنجک‌ها را در یک نقطه شلوغ و حساس پرتاب کنید تا با کشته شدن هر یک از دشمنان امتیاز تجربه دریافت کنید. 

 

مطلب مرتبط: راهنمای بازی Battlefield 2042 برای تازه‌کارها

 

دفاع از پشت بام

تاکتیک‌های عجیب و غریب همیشه بخش اصلی این مجموعه بوده‌اند. بازیکنان‌ هم معمولا به کمک این موقعیت‌های عجیب صحنه‌های فوق العاده‌ای خلق می‌کنند که در کمتر بازی اکشن اول شخصی ممکن هستند. در بازی Battlefield 2042 می‌توانید هر جایی که هستید درخواست اعزام ماشین‌ زرهی بدهید. این عملیات حتی روی پشت بام آسمان‌خراش‌ها هم قابل انجام است. این عملیات برای حالت‌هایی که باید یک منطقه را به‌دست بیاورید (یا از آن محافظت کنید) بسیار کاربردی است. مخصوصا در نقشه‌هایی مانند Kaleidoscope که ساختمان‌های بلند زیادی دارند، می توانید یک ماشین زرهی مانند The Wildcat روی ساختمان داشته باشید و علاوه بر مبارزه با خطرات هوایی، از آسانسورها هم محافظت کنید تا دشمنان (تقریبا) نتوانند هیچ راهی برای ورود به پشت بام ساختمان پیدا کنند. 

 

تجهیزات بهتر برای ماشین‌ها

مانند سلاح‌های بازی، برای وسایل نقلیه هم تجهیزات مختلفی وجود دارد که تنها با کسب XP در دسترس بازیکن قرار می گیرند. تقریبا تمامی این تجهیزات از نمونه عادی که روی ماشین‌ها وجود دارند بهتر هستند و انتخاب آن‌ها می‌تواند ورق را به سمت شما برگرداند. توپ‌های 30 و 50 میلیمتری مثال خوبی برای قدرت این تجهیزات هستند که بسیار بهتر از سلاح‌های عادی سوار بر ماشین‌ها عمل می‌کنند. 

 

اگر نکته دیگری می‌شناسید که می‌تواند به بازیکنان کمک کند و در این مطلب از قلم افتاده، در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. 
 

 
برچسب ها: Battlefield 2042, راهنمای بازی Battlefield 2042
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.